foto_07Використання методу усної історії в сучасній школі презентували чеські та українські експерти в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка Каріна Горжені та Анна Ленчовська. У семінарах взяли участь студенти та викладачі історичного та філософського факультетів КНУ.

Специфіку методу усної історії презентувала Каріна Горжені. Вона також познайомила присутніх з проектами усної історії, які вже були реалізовані або ще тривають, у Чеській Республіці. За словами Каріни Горжені, сьогодні метод набуває нового виміру, оскільки сьогоднішні науковці та історики, можуть сприймати його або виключно як навчальний метод, або як окрему наукову дисципліну.

Анна Ленчовська познайомила присутніх із діяльністю Фонду Шоа в Україні, робота якого безпосередньо базується на використранні методу усної історії — запис відео- та аудіо інтерв’ю із очевидцями подій Голокосту. Крім цього, ознайомила зі шкільними навчальними програмами, де також використано метод усної історії — відеозаписи очевидців голодомору в Україні у 30-ті роки ХХ ст. та людей, яких переслідували за віросповідання у Радянському Союзі.

Учасники семінарів мали можливість поспілкуватися з експертами та поділитися своїм досвідом з використання усної історії при вивченні історії.

Каріна Горжені – соціолог та історик, вивчає питання колективної пам’яті в Центральній Європі та суспільного примирення з трагічним минулим ХХ століття. Лектор проекту «Історія для ХХІ століття» Дослідницького інституту тоталітарних режимів. (Ústav pro studium totalitních režimů http://www.ustrcr.cz/en ).

Анна Ленчовська — кандидат наук КНУ за спеціальністю «Клінічна психологія». Координатор Фонду Шоа в Україні http://sfi.usc.edu/international/ukrainian. Керівник Конгресу національних громад України http://www.kngu.org/

http://www.history.univ.kiev.ua/ru/news/481-seminar-on-oral-history-method-in-multicultural-education.html

http://oralhistory.com.ua/novini/akadem-zhittya/sem%D1%96nar-metod-usnoi-%D1%96stor%D1%96i-v-multikulturn%D1%96j-osv%D1%96t%D1%96.html