21-24 лютого 2017 року в Чернівцях та Івано-Франківську відбулася чергова серія навчально-методичних семінарів «Усна історія як метод і джерело». Третій рік поспіль організатором семінарів виступає чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» (www.amo.cz) у рамках проекту «Альтернативна освіта для українських шкіл» Міністерства закордонних справ ЧР, програми TRANS та при підтримці Міністерства освіти і науки України.

21 лютого 2017 року семінар відбувся в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. У семінарі взяли участь 20 осіб – студенти, аспіранти, викладачі університету. Учасники семінару також отримали брошури «Усна історія», які стануть їм у нагоді при роботі із методом усної історії та, по завершенню лекцій, отримали сертифікат слухача семінару. Студенти ставили цікаві питання, ділилися власними враженнями та спогадами про участь у навчальній практиці, де використовували усноісторичний метод.

http://history.chnu.edu.ua/index.php?page=ua&data%5B5130%5D%5Bid%5D=7118

22 лютого 2017 року лектори Юрій Волошин та Анастасія Момот провели семінар для вчителів історії загальноосвітніх навчальних закладів міста Чернівці та Чернівецької області в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. 34 учасники семінару – вчителі міста та області, та методисти інституту – дізнались про особливості усної історії як методу та джерела, основні етапи організації усноісторичних проектів, методику інтерв’ювання та шляхи виходу із проблемних ситуацій, з якими можуть зіткнутися учні під час інтерв’ю. У другій частині семінару учасники об’єдналися у групи та спробували сформулювати кілька тем, для дослідження яких доречно використати метод усної історії та презентували результати своєї роботи. Серед проголошених тем були: зародження ринкової економіки на Буковині, поява перших приватних підприємців у Чернівцях, антиалкогольна кампанія 80-х років ХХ ст. та шляхи її «подолання», особливості релігійного життя Буковинського краю тощо.

http://ippobuk.cv.ua/index.php/2012-06-05-19-23-23/3988-2017-02-22-12-45-17

23 лютого 2017 року одноденний семінар пройшов для вчителів-істориків Прикарпаття на базі Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти. Професор Юрій Волошин розповів про основні поняття та предметну сферу усноісторичних досліджень, інформаційний потенціал усних джерел та шляхи їх інтерпретації тощо. Анастасія Момот залучила слухачів до інтерактивної форми роботи по формулюванню тем усноісторичних проектів, які могли б здійснити учні під керівництвом педагогів. Серед цікавих прикладів тем були: поява перших місцевих газет після проголошення незалежності України, економічне явище «дефіцит» на Прикарпатті, дитячі, юнацькі та молодіжні організації періоду пізнього СРСР тощо.

24 лютого 2017 року семінар про метод усної історії відбувся для студентів і викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Лектор Юрій Волошин розповів про формування та інституціоналізацію усної історії в світі та Україні, особливості усноісторичних джерел, можливості методу для молодих науковців. Лекторка Анастасія Момот висвітлила основні етапи підготовки та проведення інтерв’ю, правила транскрибування аудіо-записів, перелік документації, яка дозволить ввести матеріали інтерв’ю у науковий оббіг. Учасники семінару ставили запитання, які розкрили психологічні нюанси інтерв’ювання осіб, які пережили травматичний досвід у минулому.