ПУБЛІКАЦІЯ «ЖИВА ІСТОРІЯ – МЕТОД УСНОЇ ІСТОРІЇ В ШКОЛІ»

Публікація «Жива історія – метод усної історії в школі» створена Лукашем Лебдушкою, Юрієм Волошином та Анастасією Момот з метою коротко представити метод усної історії та можливості її використання у шкільному навчанні. Посібник містить приклади реалізованих усноісторичних шкільних проектів.

ЗАВАНТАЖИТИ PDF

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення усноісторичного проекту при вивченні новітньої історії у школі. У цій статті покроково описано як працювати із учнями, як формулювати завдання, які труднощі можуть виникнути в учнів під час інтерв’ювання тощо.

ЗАВАНТАЖИТИ PDF

ПАМ’ЯТЬ ТА ІСТОРІЯ У ШКОЛІ

«Пам’ять та історія у школі» – це частина публікації «Пам’ять та проектне навчання історії» (автори Гана Гавлуйова, Ярослав Найберт та колектив). Видання є дидактичним методичним посібником, який був створений спільними зусиллями істориків, методистів викладання історії та вчителів пілотних шкіл, які у 2012 – 2014 рр. брали участь у проекті Інституту досліджень тоталітарних режимів «Історія у ХХ столітті: мультимедійні програми для вивчення історії». Публікація видана у 2014 році Інститутом досліджень тоталітарних режимів (Ústav pro studium totalitních režimů, www.ustrcr.cz).

ЗАВАНТАЖИТИ PDF

УСНА ІСТОРІЯ В ШКОЛІ

Збірник «Усна історія в школі» виник як підсумок роботи міжнародної літньої школи з усної історії, яка відбулася у липні 2018 року у с. Яблуниця, Україна. У літній школі взяли участь викладачі історії з України та Білоручі. Лекції та воркшопи проводили провідні експерти з усної історії з Чехії, Польщі, Словаччини, України та Білорусі. Літня школа була організована АМО за підтримки Вишеградського фонду та МЗС Нідерландів.

ЗАВАНТАЖИТИ PDF