Семінари на тему використання методу усної історії при викладанні новітньої історії у школі відбулися у Кіровограді та Черкасах.

Це було друге коло усноісторичних семінарів у 2016 році для вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін загальноосвітніх шкіл а також студентів університетів, які будуть майбутніми вчителями історії.

Перший семінар відбувся 29 березня для педагогів Кіровограду та області у комунальному закладі «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

http://koippo.kr.ua/news/navchalno-metodychnyj-ukrayinsko-cheskyj-seminar-usna-istoriya-yak-metod-i-dzherelo.html

http://osvita.kr-admin.gov.ua/index.php/component/k2/item/648-navchalno-metodychnyi-ukrainsko-cheskyi-seminar-usna-istoriia-iak-metod-i-dzherelo

http://archeos.org.ua/?p=10923

30 березня 2016 року семінар про метод усної історії відбувся для студентів Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Лектори семінару Юрій Волошин, професор Полтавського національного педагогічного університету, та Гелінада Грінченко, професорка Харківського національного університету, голова Української асоціації усної історії, розповіли учасникам семінарів про особливості методу усної історії, яке значення мають усноісторичні дослідження для сприйняття дітьми історії як науки та минулого. Також учителі та студенти познайомилися із методикою інтерв’ювання, яким чином готувати теми, питальники, вчити дітей співпрацювати із дорослими. Особливу увагу лектори звертали на фінальну стадію усноісторичного інтерв’ю, коли вже готові тексти учні презентують та обговорюють.

Семінар для педагогів Черкас та Черкаської області відбувся 31 березня 2016 року у Черкаському обласному Інституті післядипломної педагогічної освіти.

http://gorliceum.ck.ua/index.php/metodychna-storinka/seminary-ta-konferentsii/55-usna-istoriia-iak-metod-i-dzherelo

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького семінар провели для студентів історичного факультету 1 квітня 2016р.

«За допомогою усної історії досліджують, як люди знають, пам’ятають, як сприймають історію», – підкреслив Юрій Волошин під час семінару.

http://www.cdu.edu.ua/news/1890-osoblyvosti-usnoi-istorii-obhovoryly-na-seminari-v-chnu.html