8-11 вересня відбулася чергова — третя серія семінарів з усної історії організованих «Асоціацією з міжнародних питань» у рамках проекту «Альтернативна освіта для українських шкіл».

Перший семінар — «Можливості використання методу усної історії у викладанні новітньої історії в загальноосвітній школі» відбувся на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів. У ньому взяли участь 28 вчителів м. Одеси та Одеської області, а також 10 студентів історичного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.

11 вересня, подібний семінар відбувся на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка. Це було  найбільш велелюдне зібрання з усіх проведених раніше: в семінарі взяло участь 65 учителів Києва та Київської області. Попри таку велику аудиторію, учасники з інтересом прослухали доповіді професора Юрія Волошина та доцента Миколи Боровика, а також взяли активну участь у обговоренні проблем пов’язаних з впровадженням цього методу в українську освітню практику. Про широку зацікавленість методом усної історії серед українських вчителів, свідчить і той факт, що вчителі висловили побажання в організації подібних семінарів на рівні районних методичних обєднань.

Семінар «Усна історія як метод і джерело» відбувся 10 вересня на базі Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка. У ньому взяли участь 28 студентів. Головна увага була зосереджена на поясненні методики проведення інтерв’ю, архівуванні й зберіганні результатів досліджень. Слід зауважити, що крім студентів істориків активну участь у семінарі взяли й майбутні журналісти, які виявили неабияку зацікавленість методикою усної історії.

http://ippo.kubg.edu.ua/

http://kubg.edu.ua/prouniversitet/news/podiji/3270-v-kyivskomu-universyteti-imeni-borysa-hrinchenka-bulo-provedeno-ukrainsko-cheskyi-seminar-usna-istoriia-iak-metod-i-dzherelo.html

OH Kyjiv6

OH Kyjiv5

OH Kyjiv4

OH Kyjiv3

OH Kyjiv1

OH Kyjiv

OH Kyjiv2