У квітні та травні відбулася чергова серія семінарів «Усна історія як метод і джерело», які здійснюються Асоціацією з міжнародних питань в межах проекту «Відкрита школа».

Перші семінари пройшли в Одеській академії неперервної освіти Одеської обласної ради 15 та 16 квітня. У першому семінарі взяли участь учителі Одеси, у другому – учителі Одеської області. Обидва семінари були велелюдними, близько 120 освітян були учасниками семінарів. Наші лектори: Юрій Волошин та Анастасія Момот познайомили слухачів з особливостями усної історії як наукової дисципліни, методикою організації усноісторичних досліджень та проведення інтерв’ю. Були також обговорені питання використання цього методу в навчальній практиці під час вивчення тем із новітньої історії України. Зацікавлення вчителів викликала інформація про вже традиційний для нашого проекту Конкурс усноісторичних шкільних проектів, який оголошений і цього року. Семінар пройшов у дуже теплій та жвавій атмосфері. Учителі задавали багато конкретних запитань про практичні аспекти проведення такого дослідження. Ділилися власним досвідом. Значний інтерес викликало обговорення місцевих тем, які могли б стати предметом таких досліджень.

http://ooiuv.odessaedu.net/uk/news-661-9324/

17 квітня семінар відбувся у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили (м. Миколаїв). Цього разу про метод усної історії говорили зі студентами цього ЗВО та Миколаївського національного університету. Відбулось жваве обговорення особливостей та важливості цього напрямку в сучасній історіографії для дослідження історичної пам’яті.

У семінарі в Миколаївському обласному інституті післядипломної освіти, який відбувся 18 квітня, взяв участь Тарас Кремінь, народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти Верховної Ради України.  У своєму вступному слові Тарас Кремінь наголосив на важливості усної історії в навчальній практиці вчителів історії та формуванні за допомогою усної історії розуміння відмінності між академічною історією та історією, яка зберігається в людській пам’яті. У семінарі взяло участь близько 40 осіб. Особливий інтерес викликала доповідь Анастасії Момот про методику та техніку інтерв’ювання, яка викликала плідну дискусію. Зацікавив учителів і конкурс шкільних проектів.

http://www.moippo.mk.ua/index.php/novyny/item/522-usna-istoriya-yak-metod-i-dzherelo

У Херсонському державному університеті, семінар відбувся 13 травня. Його учасниками стали студенти, аспіранти та викладачі історико-юридичного факультету. Семінар відкрив декан факультету, доцент Андрій Казанчан. Учасники семінару ознайомились з можливостями використання методу усної історії та стали учасниками тренінгу з практики інтерв’ювання.

http://www.kspu.edu/PublisherReader.aspx?newsId=9988

У Комунальному вищому навчальному закладі «Херсонська академія неперервної освіти» про усну історію говорили 14 травня з учителями Херсонської області, яких прибуло на семінар понад 60 осіб. Робота проходила у звичному річищі й доброзичливій атмосфері. Традиційно багато запитань і рефлексій викликали теми пов’язані з організацією досліджень та технікою проведення інтерв’ю, участі у конкурсі. Окремі вчителі ділилися власним досвідом збору усних свідчень про історичні події. Семінар, за їхнім твердженням, був корисним бо ознайомив з науковими методами такої роботи й підказав як її правильно зорганізувати. (http://academy.ks.ua/?p=14541)

Окремо хочемо подякувати тим, хто допоміг нам організувати семінари на місцях – Оксані Левчишеній в Одесі; Олександрові Трегубові та Олені Іртищевій в Миколаєві; Анастасії Мироненко, Наталії Кузововій та Ірині Жоровій у Херсоні.