2-3 березня 2020 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбулись семінари з усної історії, організовані чеською громадською організацією «Асоціація з міжнародних питань» (АМО) при підтримці МЗС Чеської Республіки у рамках проєкту «На шляху до інклюзії», який зосереджений на розвитку та впровадженні іновативних освітніх методів.

Перший семінар – 2 березня було проведено для студентів та викладачів факультету української філології та соціальних наук. Наші лектори – Юрій Волошин та Анастасія Момот – розповіли учасникам історію становлення “oral history” як методу наукових досліджень у світі й Україні. Познайомили з особливостями використання цього методу на практиці та основними вимогами до проведення усноісторичних досліджень.

Другий семінар – 3 березня, був проведений з учителями Ізмаїльського та сусідніх районів Одеської області, які в той час проходили курси підвищення кваліфікації на базі інституту. Тут, крім ознайомлення з методикою усної історії, лектори акцентували увагу слухачів ще й на особливостях використання цього методу в шкільній практиці.

Крім цього лектори зустрілись з ректором ІДГУ проф. Я. В. Кічуком, проректоркою з науково-педагогічної роботи проф. Л. Ф. Циганенко та обговорили можливості подальшої співпраці.