18-21 травня цього року, відбулася друга сесія організованих Асоціацією з міжнародних питань (АМО) семінарів для вчителів загальноосвітніх шкіл та для студентів-істориків щодо можливостей використання методу усної історії у викладанні новітньої історії, а та застосування методики й практики  проведення усноісторичних досліджень. Цього разу вони відбулися у Полтаві й Дніпропетровську.

Перший семінар «Можливості використання методу усної історії у викладанні новітньої історії в загальноосвітній школі» відбувся 18 травня, на базі Полтавського міського методичного кабінету у ньому взяли участь 34 вчителя зі шкіл міста та районів області. Учасники прослухали лекції професора Юрія Волошина, який познайомив їх з історією виникнення методу oral history, особливостями усних автобіографічних спогадів як історичного джерела та розповів про можливості застосування усноісторичних методик для викладання курсу новітньої історії в школі. Доцент Микола Боровик розповів слухачам про методику організації і проведення усноісторичних проектів, разом з учасниками семінарів обговорив можливі теми проектів з усної історії, які б вони змогли реалізувати у своїй шкільній практиці. 20 травня схожий семінар відбувся в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. До ознайомлення з темою семінару долучилося 24 вчителя міста та області. Виступи доповідачів супроводжувалися жвавим обговоренням, що свідчить про актуальність запропонованої методики для викладання новітньої історії України. В обох містах вчителі виявили зацікавлення запропонованою їм методикою й бажання в майбутньому її використовувати у своїй практиці, а також брати участь у можливому конкурсі шкільних проектів з усної історії.

У другому семінарі «Усна історія як метод і джерело», який відбувся 19 травня на базі історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, а 21 травня на базі історичного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, взяло участь відповідно 30 та 25 студентів аспірантів та викладачів різних вузів обох міст. Крім теорії, з якою учасників ознайомив Юрій Волошин, більше уваги було присвячено методиці й практиці проведення усноісторичних досліджень. Вони були основними темами доповідей Миколи Боровика. Крім того, радник голови Українського інституту національної памʼяті Олександр Зінченко, який долучився до семінару у Дніпропетровську 21 травня, розповів учасникам про особливості функціонування й перспективи роботи цієї установа та відповів на запитання повʼязані ухваленими Верховною Радою України законами про декомунізацію та особливостями створення сепеціального архіву.

7

6

5

4

3

2

1