Веб-сторінка www.ustnayaistoriya.info та семінари на тему усної історії передбачені для вчителів, які зацікавлені використовувати метод усної історії під час вивчення новітньої історії у школі.

Наша мета – підвищити інтерес учнів та вчителів до новітньої історії, яка часто недооцінена під час навчання, і за допомогою «learning by doing» (навчання в процесі роботи) підвести їх до роздумів про різну інтерпретацію історії та пролинання малої та великої історії.

У співпраці з Юрієм Волошиним, координатором проекту в Україні, доктором історичних наук, професором кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, члена Української асоціації усної історії у 2014 – 2019 роках відбулися десятки семінарів у всіх областях України для вчителів та майбутніх педагогів, студенів історичних та педагогічних ЗВО.

Від 2016 проводиться конкурс на кращий шкільний усноісторичний проект серед учнів українських шкіл. Вчителі-координатори найкращих шести проектів відвідують Чеську Республіку, де знайомляться із вивченням історії у чеських школах та проектами з усної історії у школах та спеціалізованих інституціях.

У 2019 та 2020 роках семінари на тему використання методу усної історії у школі будуть здійснюватися, в першу чергу, на Півдні України – у Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

До участі у конкурсі шкільних усноісторичних проектів 2019 та 2020 запрошуються викладачі та школярі з усієї України.

Конкурс та семінари організовані  Асоціацією з міжнародних питань (Asociace pro mezinárodní otázky, AMO) при підтримці МЗС ЧР у рамках проекту «На шляху до інклюзії», який зосереджений на розвиток та впровадження іновативних освітніх методів.

Партнерами проекту в Україні є Українська асоціація усної історії та Асоціація керівників шкіл України. Усі семінари та конкурси проекту погоджені із Міністерством освіти і науки України.

АМО розпочала проект «Метод усної історії при вивченні новітньої історії в сучасній школі» у 2011 році в AР Крим. До 2014 року у Криму відбулася низка семінарів на цю тему для вчителів історії кримських шкіл. Через події, які сталися у березні 2014 року, проект було перенесено до м. Київ, а згодом до інших областей України.У грудні 2014 року відбулася поїздка українських педагогів та науковців, які займаються темою усноісторичних досліджень в Україні, до Праги (ЧР). Під час цієї поїздки було сформовано подальший план розвитку проекту.

У 2014–2015 роках семінари на тему використання методу усної історії в щоденній педагогічній практиці відбулися у Києві, Одесі, Дніпропетровську, Полтаві, Миколаєві, Херсоні та Львові. На початку навчального року 2015-2016 АМО оголосила проведення Конкурсу шкільних усноісторичних проектів для учнів шкіл. На конкурс було подано близько сотні робіт, серед яких фахове жюрі обрало найкращі. Координатори найкращих учнівських проектів, вчителі історії, взяли участь в освітній поїздці до Праги у грудні 2015 року. У 2016 році відбулися семінари для вчителів історії та студентів педагогічних ВНЗ у Кіровограді, Черкасах, Вінниці, Житормирі, Луцьку та Рівному. У грудні 2016 відбулася освітня поїздка до Праги вчителів-координаторів, конкурсні роботи яких перемогли.

У 2017 –2018 роках відбулися семінари для вчителів обласних центрів та областей, мабутніх вчителів історії (студенти педагогічних ЗВО та історичних факультетів)а також для працівників методкабінетів районних центріві освітян району. Усього у семінарах взяло участь 550 осіб. Семінари відбулися у наступних містах: Київ, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Чернігів, Суми, Переяслав-Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Дрогобич, Ніжин, Ужгород, Глухів, Умань. Наприкінці року відбулася поїздка вчителів-координаторів до Праги у 2017 та 2018 роках.

У 2019 та 2020 роках проект із використання методу усної історії у школі буде здійснюватися, в першу чергу, на Півдні України. У квітні та травні 2019 року вже

відбулася серія семінарів щодо використання методу усної історії у Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Учасниками семінарів були викладачі області та міста. У травні 2019 було оголошено конкурс шкільних усноісторичних проектів, результати якого буде оголошено у листопаді. До участі у конкурсі шкільних усноісторичних проектів 2019 та 2020 запрошуються викладачі та школярі з усієї України.