12-15 березня 2018 року в Ужгороді та Дрогобичі відбулися навчально-методичні семінари з методики використання усної історії під час вивчення новітньої історії у школі «Усна історія як метод і джерело».

12 березня 2018 року семінар відбувся в Ужгородському національному університеті, на факультеті історії та міжнародних відносин. Учаники семінару мали можливість обговорити із лекторами, – професором Юрієм Волошином та Анастасією Момот – організацію усноісторичних досліджень, інституційне становлення напряму в Україні та світі, методику проведення інтерв’ювання. Семінар відвідали магістранти, аспіранти та науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу.

13 березня 2018 року лектори проекту відвідали Закарпатський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. 29 вчителів-істориків працювали над питаннями використання усної історії як методу та джерела при викладанні історії в школі. Професор Юрій Волошин закцентував увагу слухачів на соціальній спрямованості усної історії, її пізнавальних можливостях і умовах участі у конкурсі шкільних проектів у 2018 році. Лекторка Анастасія Момот говорила про методику організації усноісторичних проектів, широкий спектр можливостей цього напряму та методику проведення інтерв’ю.

14 березня 2018 року про усну історію говорили у Дрогобицькій загальноосвітній школі № 1 імені Івана Франка. Свою методичну скарбничку поповнили 20 вчителів. Вони дізнались про становлення та розвиток усної історії, придатність методу для формування та розвитку не лише предметних компетентностей учнів, а й життєвих навичок (таких як робота в команді, планування та організація діяльності), техніку інтерв’ювання та обробку записів інтерв’ю. Сприяння в організації семінару надав відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, зосібна, методист відділу Олеся Сисин.

15 березня 2018 року семінар «Усна історія як метод та джерело» відбувся у стінах Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Завдяки ретельній організації лекцій деканом історичного факультету професором Леонідом Тимошенком, їх змогла відвідати максимальна кількість зацікавлених студентів, магістрантів, аспірантів та викладачів. Під час лекцій говорили про виникнення та розвиток усної історії, можливі об’єкти досліджень, вимоги до належного оформлення дозволів для використання матеріалів усноісторичного інтерв’ю та тонкощі інтерв’ювання.

Усі учасники семінарів отримали сертифікати учасників та методичну літературу.

Проект здійснює чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» (www.amo.cz).

http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/seminar-usna-istoriya-yak-metod-i-dzherelo.htm

http://ddpu.drohobych.net/news/seminar-usna-istoriya-yak-metod-i-dzherelo-na-istorychnomu-fakulteti/