МЕТОДИКА «ORAL HISTORY»

На конкурс будуть прийматися проекти, усноісторичні інтерв’ю, які були реалізовані вперше і виконані за методикою «Oral history». Необхідна методична підтримка для реалізації проекту розміщена на сайті www.ustnayaistoriya.info у розділі «Усна історія» та у методичному посібнику «Жива історія. Метод усної історії в школі».

ЗАВАНТАЖИТИ методичку у PDF

МЕТА КОНКУРСУ

Вивчення новітньої історії з погляду мультиперспективності. Під час проекту учні навчаться формулювати питання, робити інтерв’ю, аналізувати його, визначати поле для дискусій. Реалізація проекту допоможе усвідомити, що історію завжди проживає людина, яка має власний досвід і відповідно до цього досвіду інтерпретує події з минулого.

СКЛАД ЖУРІ

Українські фахівці з усної історії та організатори конкурсу.

ЗАВАНТАЖИТИ інформацію про конкурсу PDF

ШІСТЬ КООРДИНАТОРІВ КРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ПРОЕКТІВ, ЯКІ ВИЗНАЧИТЬ ЖУРІ, ВІЗЬМУТЬ УЧАСТЬ В ОСВІТНІЙ ПОЇЗДЦІ ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ.

ПИТАННЯ ПРОЕКТУ МАЮТЬ СТОСУВАТИСЯ НАСТУПНИХ ТЕМ

ПОЛІТИЧНИЙ ДОСВІД У 80-Х І НА ПОЧАТКУ 90-Х РОКІВ

Заангажованість (не) довіра режиму, дитячі, молодіжні та комуністичні організації, очікування, поява неформальних громадських об’єднань, політичних партій і рухів, серпневий путч 1991 року.

СІМ’Я І ПОБУТ

Як проводили вільний час (дозвілля), дачники, одяг, мода, засоби гігієни, харчування, економіка дефіциту (черги, блат), відносини у сім’ї.

МОЛОДІЖНА СУБКУЛЬТУРА

Aндерґраундна музика, література, неформальні молодіжні об’єднання, хіппі, панки, рокери і тощо.

ПОДОРОЖІ

Туристичні поїздки, виїзди за кордон, загальна мобільність.

РОБОТА

Мотивація, проблема повної зайнятості, впровадження нових технологій, вплив особистого членства/ нечленства в Компартії і комсомолі для кар’єрного росту.

ОСВІТА

Вплив походження на можливість отримання освіти, роль вчителів у тоталітарному суспільстві/ демократичному суспільстві, шкільний набір (якими були засоби навчання), зросійщення України (зростання кількості російських шкіл у містах).

РИТУАЛИ БУДЕННОГО ЖИТТЯ

Збори, план, комуністичні суботники, щорічні паради, мітинги, свята, пам’ятні дати, вибори в радянському суспільстві, вибори на початку 1990-х.

ЗМІ

ТV CРСР, телесеріали, поп-зірки, кіно, які книги читали, преса (популярні газети і журнали).

ВАЖЛИВІ ФЕНОМЕНИ ПЕРІОДУ

Війна в Афганістані, Чорнобильска катастрофа, антиалкогольна компанія, гласність, олімпіада-80, обов’язкова служба в армії, рух «За мир», розкрадання майна із соціалістичної власності.

РЕФЛЕКСІЯ «ВЕЛИКОЇ ІСТОРІЇ»

Перебудова, репатріація кримських татар, дисидентський рух, Українська Гельсінська спілка, легалізація церкви, Народний Рух України, падіння СРСР.

ПРО КОНКУРС

УЧАСНИКОМ КОНКУРСУ Є ВЧИТЕЛЬ, який координує та супроводжує учнівські проекти. Під час роботи із сучасниками учні можуть доповнити свої дослідження фотографіями оповідачів, подій, про які йдеться в усноісторичному інтерв’ю, або цікавими історичними документами (для публікації фотографій сучасника необхідна його згода). Один учитель може бути координатором кількох учнівських проектів. Учні можуть виконувати конкурсну роботу індивідуально або групою. Роботу на конкурс подає вчитель за допомогою контактного формуляру на сайті www.ustnayaistoriya.info. Якщо вчитель є координатором кількох проектів, кожен проект подається як окрема конкурсна робота!

КОНКУРСНА РОБОТА ПОВИННА МІСТИТИ

  • Титульний аркуш, на якому просимо зазначити
    (назву конкурсної роботи; дані вчителя-координатора)

  • Опис проекту (мета, період проведення, особистий коментар та неочікувані зауваження) – максимально 2 сторінки.

  • Есе (власний аналіз дослідженої проблеми на основі записаних інтерв’ю).

  • Повна транскрипція (розшифрування) інтерв’ю.

  • Запитання використані під час інтерв’ю (опитувальник).

  • Додатки, які можуть доповнити проект, але не є обов’язковими (копії фото та історичних документів (за наявності), які опитуваний дозволяє використати).

ФОРМА ПРОЕКТУ

20 СТОРІНОК А4

Обсяг роботи 20 000–40 000 знаків, що становить приблизно 20 сторінок А4.

ФОРМАТ PDF

Усі роботи мають подаватися у форматі PDF.

РОЗМІР 1 MB

Максимальний розмір 1 MB.

УВАГА! НЕДОТРИМАННЯ ХОЧА Б ОДНІЄЇ З ЦИХ ВИМОГ Є ПІДСТАВОЮ
ДЛЯ НЕДОПУЩЕННЯ РОБОТИ ДО УЧАСТІ В КОНКУРСІ.

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В КОНКУРСІ!

Координатор проекту АМО «Усна історія» в Україні є
Юрій Волошин

jwoloshyn@gmail.com