26-27 лютого та 1 березня 2018 року відбулася чергова серія навчально-методичних семінарів «Усна історія як метод і джерело».

Організатором семінарів четвертий рік поспіль виступає чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» (www.amo.cz) у рамках проекту «Альтернативна освіта для українських шкіл» Міністерства закордонних справ Чехії, програми TRANS та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Цього разу лектори проекту – професор Юрій Волошин та Анастасія Момот відвідали м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.) та м. Умань (Черкаська обл.).

26 лютого 2018 року відбувся семінар для вчителів історії загальноосвітніх навчальних закладів м. Кам’янець-Подільський. Сприяння в організації семінару надало Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, місцем проведення стала загально-освітня школа № 17 м. Кам’янець-Подільський. Зважаючи на вимушену перерву в навчанні – карантин – семінар відвідали більшість вчителів шкіл міста. Більше ніж 30 слухачів семінару поглибили свої знання з методу усної історії, дізнались про історію її виникнення, інституціоналізацію у світі та Україні, методику інтерв’ювання. Говорячи про предметне поле для досліджень, слухачі, згуртувавшись у мікрогрупи, обговорили та запропонували теми, придатні для дослідження з використанням методу усної історії. Серед них: молодіжна субкультура у 70-80 роках ХХ ст., дефіцит, комсомольські весілля, кримінальний Кам’янець тощо.

http://www.osvita-kp.gov.ua/index.php/49-sitenews/2356-provedeno-seminar-dlia-uchyteliv-istorii-na-temu-usna-istoriia-iak-metod-i-dzherelo

27 лютого лектори відвідали Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Після вступного слова Володимира Газіна, доцента, заступника декана історичного факультету з наукової роботи, лектор проекту професор Юрій Волошин розповів про зародження усної історії, актуальність методу при дослідженнях маргінальних груп, історичної пам’яті. Слухачі – студенти спеціальності Історія та археологія, магістранти-історики, аспіранти – демонстрували зацікавлення, обізнаність у методології історії та дискутували із лектором. Лекторка Анастасія Момот говорила про придатність методу усної історії для дослідження та реконструкції подій минулого на основі персонального досвіду учасників подій, про можливість використання методу в навчальній, науковій та громадській діяльності, а також методику інтерв’ювання.

http://history.kpnu.edu.ua/2018/03/01/seminar-usna-istoriya-yak-metod-ta-dzherelo/#more-1707

http://meridian.kpnu.edu.ua/2018/02/28/seminar-usna-istoriya-yak-metod-ta-dzherelo/

http://04744.info/novyny-umani/item/26655-v-umani-projde-bezkoshtovnyj-seminar-dlya-tyh-kogo-tsikavyt-istoriya

1 березня 2018 року відбувся семінар на базі Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» (м. Умань, Черкаської області). Семінар відвідали вчителі-історики міста та Уманського району, магістранти та викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Лектори проекту – Юрій Волошин та Анастасія Момот – говорили про виникнення усної історії, завоювання нею місця серед методів історичного дослідження, утворення міжнародних та національних дослідницьких асоціацій, організацію усноісторичного проекту (у шкільній, науковій, громадській діяльності) та методику інтерв’ю.

Особливу подяку висловлюємо вченому секретарю ДІАЗ «Стара Умань» доценту Ігорю Кривошеї та науковому співробітнику ДІАЗ «Стара Умань» Володимиру Шварцману за допомогу в організації та проведенні семінару, а також в інформаційній підтримці заходу.

Усі слухачі отримали сертифікати учасників семінару та методичну літературу.