Проект «Метод усної історії при вивченні новітньої історії в сучасній школі» здійснюється Асоціацією з міжнародних питань (Asociace pro mezinárodní otázky, AMO) при підтримці МЗС ЧР.

Партнерами проекту в Україні є Українська асоціація усної історії (http://oralhistory.com.ua/) та Асоціація керівників шкіл України. Усі семінари та конкурси проекту погоджені із Міністерством освіти і науки України.

АМО розпочала  проект «Метод усної історії при вивченні новітньої історії в сучасній школі» у 2011 році в AР Крим. До 2014 року у Криму відбулася низка семінарів на цю тему для вчителів історії кримських шкіл. Через події, які сталися у березні 2014 року, проект було перенесено до м. Київ, а згодом до інших областей України.

У грудні 2014 року відбулася поїздка українських педагогів та науковців, які займаються темою усноісторичних досліджень в Україні, до Праги (ЧР). Під час цієї поїздки було сформовано подальший план розвитку проекту (http://www.ustnayaistoriya.info/usna-istorija-v-suchasnij-shkoli/).

У 2014 – 2015 роках семінари на тему використання методу усної історії в щоденній педагогічній практиці відбулися у Києві, Одесі, Дніпропетровську, Полтаві, Миколаєві, Херсоні та Львові.

На початку навчального року 2015-2016 АМО оголосила проведення Конкурсу шкільних усноісторичних проектів для учнів шкіл. На конкурс було подано близько сотні робіт, серед яких фахове жюрі обрало найкращі (http://www.ustnayaistoriya.info/peremozhci-konkursu-shkilnih-proekti/).

Координатори найкращих учнівських проектів, вчителі історії, взяли участь в освітній поїздці до Праги у грудні 2015 року (http://www.ustnayaistoriya.info/peremozhci-konkursu-shkilnih-proekti-2/).

У 2016 році вже відбулися семінари для вчителів історії та студентів педагогічних ВНЗ у Кіровограді, Черкасах, Вінниці та Житормирі. Заплановано ще два семінари у Луцьку (17–18 травня 2016) та Рівному (19–20 травня 2016).

Планується оголошення нового Конкурсу шкільних усноісторичних проектів 2016, про що буде повідомлено на нашому сайті.

Координатором проекту в Україні є Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, член Української асоціації усної історії.